Przejdź do treści
Strona główna » SZKOLENIA OKRESOWE » KTO NA SZKOLENIA OKRESOWE

KTO NA SZKOLENIA OKRESOWE

Sprawdźcie, czy po 10 września będziecie mieli ważne uprawnienia do wykonywania swojej pracy!

Kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy kat. C w latach 1996 – 2000 lub prawo jazdy kategorii D w latach 2001 – 2005 są zobowiązani do odbycia 35-godzinnego szkolenia okresowego uprawniającego do dalszego wykonywania zawodu. Szkolenia okresowe kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym osób lub rzeczy są po to, żeby odświeżyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i komfortu pracy. O wydanie nowego prawa jazdy można wystąpić dopiero po uzyskaniu zaświadczenia o odbyciu takiego kursu w jednym z uprawnionych ośrodków szkolenia.

To kłopot? Tak, ale może przerodzić się w prawdziwy problem tym bardziej, że na prawo jazdy czeka się około 4 tygodni. Kurs należy więc ukończyć najpóźniej do 10 sierpnia.

Tradycyjna metoda nauki, czyli uczęszczanie na zajęcia grupowe według ustalonego planu potrafi porządnie dać się we znaki: trzeba karnie stawiać się na kursie w wyznaczonych dniach i godzinach a opuszczenie zajęć, nawet z ważnych powodów, może skutkować nie wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

„35h w dowolnym tempie” – jazda obowiązkowa na Twoich warunkach.

Na szczęście są w całej Polsce ośrodki, które oferują odbycie 35-godzinnego kursu na warunkach i zasadach, które kursant wyznacza sam.  Podstawą jest tutaj praca z wykorzystaniem komputerów, prowadzona pod okiem trenera-wykładowcy. Pozwala to na indywidualne szkolenie, dopasowane do grafika i możliwości każdego kursanta z osobna.

Kierowca przychodzi po prostu do ośrodka w godzinach jego otwarcia, siada przed komputerem, a trener-wykładowca rozpoczyna pracę i nadzoruje szkolenie. Kurs opracowany jest tak, że znajomość komputera nie jest potrzebna. Najczęściej wystarczy wskazać palcem odpowiednie miejsce na monitorze dotykowym. Treść lekcji czyta lektor, zajęcia wzbogacone są atrakcyjnymi animacjami. W ciągu jednego dnia można odbyć wyznaczoną indywidualnie ilość godzin szkolenia,  na następną wizytę umówić się w każdym, pasującym kursantowi terminie. Taki system sprawia, że kierowca sam decyduje, czy zakończy kurs po tygodniu albo po miesiącu.

Kurs na szkolenie okresowe z wykorzystaniem systemu „35h w dowolnym tempie” oferuje prawie 200 ośrodków szkolenia w całej Polsce. Żeby znaleźć OSK, który znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy, wystarczy wejść na stronę www.kierowca.pl.